امام علی (ع) :
آدم حسود، زوال نعمت از طرف مقابل را براي خود يک نعمتي به حساب مي‌آورد!(فهرست غرر، ص ٦٧)

  • شناسه : 298
  • 22 فوریه 2019 - 18:38
  • 1862 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مدیر سایت
  • منبع : صندوق ذخیره فرهنگیان
واریز ۸۰۰ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته آبان ۱۳۹۷
واریز ۸۰۰ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته آبان ۱۳۹۷
اخبار

واریز ۸۰۰ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته آبان ۱۳۹۷

بیش از ۸۰۶ میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم مهر تا اول آبان ۱۳۹۷ به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، واریز شد که بخشی از آن مربوط به سود سال مالی ۹۶ و مطالبات سهم دولت است. واریز ۸۰۰ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته آبان ۱۳۹۷ به گزارش […]

بیش از ۸۰۶ میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم مهر تا اول آبان ۱۳۹۷ به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، واریز شد که بخشی از آن مربوط به سود سال مالی ۹۶ و مطالبات سهم دولت است.

واریز ۸۰۰ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته آبان ۱۳۹۷

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای بازنشسته در آبان ماه، سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی را دریافت کردند و سهم‌الشرکه اعضای انصرافی، بازخرید و از کار افتاده نیز به حساب آنها واریز و در خصوص اعضای متوفی نیز طبق قانون عمل می‌شود.

این اعضا همچنین سود دوره ۲۳ مربوط به سالی مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ و مطالبات سهم دولت تا پایان سال ۱۳۹۰ را دریافت کرده‌اند.

میانگین سودآوری سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان در طول ٢٢ سال گذشته حدود ١٧ درصد بوده است، به‌طوری که حدود ۶٠ درصد از مبلغ سهم‌الشرکه پرداخت شده به بازنشستگان مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه و ۴٠ درصد آن نیز مجموع واریزهای اعضا و دولت بوده‌است.

این رقم تمام دریافتی فرهنگیان بازنشسته مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور ۱۳۹۷ نیز پس از برگزاری مجمع و تقسیم سود در بین اعضا، به حساب این عزیزان واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود. همچنین در صورت قطعیت رای صادره از سوی دیوان عدالت اداری و واریز سهم دولت برای سال‌های برنامه پنجم توسعه، مبالغ مذکور به حساب بازنشستگان اول فروردین ۱۳۹۴ به بعد واریز خواهد شد. بنابراین تاکید می‌شود فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود و مطالبات سهم دولت در مراحل بعد فعال نگه دارند.

پرداخت ۲۵۸۰ میلیارد تومان سهم‌الشرکه به بازنشستگان از ابتدا تاکنون

از ابتدای تاسیس موسسه تا کنون ۲۵۸۰ میلیارد تومان به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که بیش از هزار میلیارد تومان آن مربوط به دو سال گذشته است.
پرداخت به‌موقع سهم‌الشرکه بازنشستگان فرهنگی عضو، نشانه عمل موسسه به تعهداتش در قبال اعضا است به طوری که تاکنون نزدیک به ۳۰۰ مورد پرداخت سهم‌الشرکه و سود سالیانه به طور منظم در فاصله حداکثر سه ماه پس از ثبت بازنشستگی اعضا در سیستم، به حساب آنها واریز شده و این روند همچنان ادامه دارد.

برخورداری معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت تا سقف پنج درصد

پس از تصویب سهم دولت در برنامه ششم توسعه (ماده ٨۵) و ایجاد زیرساخت‌های لازم در راستای بهره‌مندی اعضای موسسه از سهم کامل دولت، برای نخســتین بار امکان بهره‌مندی از این سهم تا ســقف پنج درصد فراهم شده‌است و فرهنگیان عزیز می‌توانند از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنند. لازم به ذکر است تاکنون بیش از صد هزار نفر از فرهنگیان نسبت به افزایش سهم عضو تا سقف ۵ درصد اقدام کرده‌اند.
از آنجایی که طبق قانون دولت موظف است هر ساله معادل واریزی ســهم اعضا تا سقف ۵ درصد به حساب موسسه واریز کند، فرهنگیان عضو موسسه به هر میزان که کمتر از ۵ درصد حق عضویت پرداخت کنند معادل آن از ســهم دولت محروم خواهندشــد که در میزان دریافتی آنها در زمان بازنشستگی تاثیرگذار است.

امکان بهره‌مندی بازنشستگان از سودآوری‌های آتی موسسه با پذیرش بخشنامه ۸۰۰

بر اساس بخشنامه ۸۰۰ صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای موسسه پس از بازنشستگی، می‌توانند به عضویت خود در موسسه ادامه داده و از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی بهره‌مند شوند.

با توجه به مالکیت صندوق ذخیره فرهنگیان در سه پتروشیمی فعال کشور و همچنین بهره‌برداری از چهار پتروشیمی دیگر تا پنج سال آینده، سودآوری موسسه شاهد افزایش چشمگیری خواهد بود. بنابراین فرهنگیان بازنشسته با استمرار عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان، علاوه بر بهره‌مندی از سودهای سرشار اقتصادی در حوزه پتروشیمی، از سودآوری سایر شرکت‌های موسسه نیز برخودار شده و میزان دریافتی آنها در سال‌های آتی به چندین برابر خواهد رسید.
این موضوع در کنار بهره‌مندی از واریزی سهم دولت، صندوق ذخیره فرهنگیان را به یکی از سودآورترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کشور تبدیل کرده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*